Šiaurės šalių bibliotekų savaitė ,,Gamta Šiaurėje" 2022

Kai už lango sutemos, kuriame Žodžio ir šviesos šventę

2022 metų trečią lapkričio savaitę, kai gamtoje mažai šviesos, širdis padeda sušildyti vienas iš Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos bibliotekos tradicinių renginių – Šiaurės šalių literatūros savaitė, kiekvienais metais atkeliaujanti vis su kita tema. Šiais metais mūsų darbų įkvėpėja buvo gamta Šiaurėje. Su mokiniais kūrėme šešėlių teatrą, piešėme, pjaustėme iš medžio, vėlėme iš vilnos, kepėme meduolius. Savaitės renginius pradėjome lapkričio 14-ą dieną, pirmadienį, Šviesos ir žodžio švente, skirta garsinio skaitymo ir pasakojamosios tradicijos puoselėjimui. Šventę pradėti garbė teko 5 pp klasės mokiniams, kurie ne tik skaitė Malin Kivelä ir Martin Glaz Serup paveikslėlių knygą „Jei sutiktum lokį“, bet dar ir parengė šešėlių teatrą. Jis skaitomam kūriniui suteikė išskirtinio žavesio ir žaismės. Mokiniams idėjas įgyvendinti padėjo jų klasės auklėtoja lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Renata Maslauskienė. 

Šiais metais vaikų pamėgtoji švedų rašytoja Astrida Lindgren lapkričio 14 d. būtų šventusi 115-ąjį gimtadienį, bibliotekoje buvo parengta šios autorės knygų paroda. Bibliotekininkės mokiniams pasakojo apie vaikystės šėlsmo nepraradusią asmenybę, kuri būdama septyniasdešimties dar laipiojo po medžius. 

Kai kalbame apie gamtą, iš anksto žinome, kad bibliotekos erdves papuoš menų mokytojų parengti darbai. Dailės mokytojos Milda Tverkutė ir Daiva Varslavėnienė stendui ,,Šiaurės gyvūnai ir jų namai“ atrinko dvidešimt du 5-ų klasių mokinių įvairiomis technikomis atliktus darbus. 

Daug kruopštaus darbo įdėjo technologijų mokytojas Virginijus Bartkevičius ir jo mokomi penktokai rengdami medžio darbų parodą ,,Šiaurės gyvūnai”. Šventinę nuotaiką į biblioteką atnešė technologijų mokytojos Redos Gustienės ir 8-ų klasių mokinių tekstilės darbų paroda ,,Šiaurės paukščiai” – ant veltos uolos sutūpę velti mormonai. O labiausiai visų dėmesį patraukė meduolių paroda ,,Šiauriniai gyvūnai”. Ją parengė technologijų mokytoja Aušra Banelienė ir jos mokomi septintokai.

Vieni bibliotekos skaitytojai džiaugėsi, kad bus labai malonu skaityti meduoliais kvepiančias knygas, kitiems atrodė, kad jei kvepia meduoliais, Kalėdos jau čia pat. O treti nenuslėpė pagundos – kaip galima skaityti, kai taip skaniai kvepia…  
     Dėkojame visiems – ir mokiniams, ir mokytojams – originaliomis idėjomis ir kruopščiu darbu  papuošusiems biblioteką, sukūrusiems šventę mokyklos bendruomenei ir sau.
 

Autorius:
Danguolė Matulevičienė

Nuotraukos:
Danguolės Matulevičienės

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos