Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazija

Mokymasis tarptautinėje aplinkoje: CLIL kursai Splito mieste

Įgyvendinant Erasmus+ KA121 projekto Nr. 2025-1-LT01-KA121-SCH-000320342 veiklas, 2026 m. gegužės 11–16 dienomis matematikos ir informatikos mokytoja Edita Juknienė bei gamtos mokslų mokytoja Rasa Tumienė dalyvavo tarptautiniuose Erasmus+ mokymuose „CLIL for Mathematics and Science Teachers“, vykusiuose Splito mieste, Kroatijoje. Mokymus vedė lektorės Alenka Miljević ir Ana Paradožik Prce.

CLIL (angl. Content and Language Integrated Learning) – tai ugdymo metodas, integruojantis dalyko turinį ir užsienio kalbos mokymąsi. Šis metodas padeda mokiniams vienu metu gilinti dalykines žinias ir tobulinti kalbinius gebėjimus, o mokytojams suteikia galimybę kurti patrauklesnes, aktyvesnes ir šiuolaikiškesnes pamokas.

Visą savaitę mokytojos dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose, kuriuose buvo nagrinėjami CLIL metodikos principai, Kroatijos švietimo sistemos ypatumai, vertinimo galimybės, projektinis ir vietove grįstas mokymasis. Dalyvės susipažino su įvairiais būdais, kaip matematikos ir gamtos mokslų turinį integruoti su užsienio kalba, skatinti mokinių aktyvų įsitraukimą ir ugdyti kritinį mąstymą.

Kursų metu daug dėmesio buvo skiriama praktinėms veikloms. Mokytojos dalyvavo lauko edukacijose, kūrė užduotis mokymuisi netradicinėse aplinkose, diskutavo apie mokinių motyvavimą ir dalijosi gerąja patirtimi su kolegomis iš įvairių Europos šalių. Taip pat buvo nagrinėjamos dirbtinio intelekto taikymo ugdyme galimybės, kuriami CLIL metodika grįsti matematiniai žaidimai ir skaitmeninės veiklos.

Viena iš mokymų dienų buvo skirta taikomajai matematikai, matematikos istorijai bei matematikos ir meno sąsajoms. Dalyviai išbandė įvairius metodus, kaip sudėtingas sąvokas pateikti mokiniams kūrybiškai ir suprantamai. Kitos veiklos buvo orientuotos į projektų kūrimą, komandinius darbus bei inovatyvių pamokų planavimą.

Savaitės pabaigoje mokytojai rengė savo pamokų ir projektų planus, kuriuos pristatė tarptautinei dalyvių grupei. Diskusijų metu buvo aptartos idėjos, kaip CLIL metodiką pritaikyti skirtingų dalykų pamokose bei skatinti mokinių bendradarbiavimą ir aktyvų mokymąsi.

Ne mažiau svarbi buvo ir kultūrinė programos dalis. Dalyviai turėjo galimybę geriau pažinti Splito regioną, jo istoriją ir kultūrą, o edukacinės išvykos metu aplankė istorinį Šibeniko miestą. Tarptautinė aplinka sudarė puikias sąlygas užmegzti profesinius ryšius, keistis idėjomis ir plėtoti bendradarbiavimą su kolegomis iš kitų Europos šalių.

Įgytos žinios ir praktinės patirtys prisidės prie inovatyvesnių matematikos, informatikos ir gamtos mokslų pamokų kūrimo mūsų mokykloje. Mokytojos planuoja taikyti CLIL metodikos elementus, projektinį mokymąsi, skaitmeninius įrankius ir aktyvius mokymo metodus, kurie skatins mokinių kūrybiškumą, kritinį mąstymą bei mokymosi motyvaciją.

Džiaugiamės mokytojų profesiniu tobulėjimu ir tikime, kad tarptautinė patirtis praturtins mūsų mokyklos ugdymo procesą naujomis idėjomis, suteiks mokiniams daugiau įtraukiančių mokymosi patirčių ir įkvėps drąsiai mokytis, tyrinėti bei atrasti pasaulį.

Autorius:
Edita Juknienė

Nuotraukos:
Edita Juknienė, Alenka Miljević, Ana Paradožik Prce

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas