Patarimai, kaip kalbėtis su vaikais apie psichoaktyvių medžiagų poveikį ir riziką sveikatai

  • Paskelbta: 2023-06-13
  • Kategorija: Sveikata

Norėdami sumažinti šį nerimą, kviečiame naudojantis pridedamomis rekomendacijomis pasikalbėti su vaikais psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo tema ir taip drauge formuoti teisingą jų požiūrį.

Rekomendacijose rasite:

·      informaciją, kodėl svarbu kalbėtis su vaikais psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo tema;

·      patarimus, kaip pasiruošti pokalbiui, kad jis vyktų kuo sklandžiau;

·      praktinius pavyzdžius, kaip pradėti pokalbį, jį tęsti ir pabaigti;

·      nuorodas, kur galima kreiptis, jeigu vaikas vartoja psichoaktyviąsias medžiagas.

Rizikinga elgsena yra būdinga jaunuoliams, ir tik bendradarbiaudami, kurdami pozityvų dialogą galime padėti vaikui. Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijai itin svarbu kompleksinis požiūris, tad Vilniaus mieste yra įgyvendinamas islandiškas pirminės jaunimo psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos modelis „Planet Youth“, kuriuo siekiama ne tik išvengti ar sumažinti jaunų žmonių įsitraukimą į psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą, bet ir padidinti jų užimtumą, sudaryti galimybes įsitraukti į prasmingą veiklą bei sustiprinti sveikatą, santykius, aplinką ir ryšį su bendruomene. Daugiau apie modelį galite rasti čia: https://www.vilniussveikiau.lt/planet-youth/, o norinčius prisidėti prie „Planet Youth“ modelio įgyvendinimo kviečiame kreiptis el. paštu emilija.gaidyte@vvsb.lt.

Kilus klausimų kviečiame drąsiai kreiptis į visuomenės sveikatos specialistę, vykdančią visuomenės sveikatos priežiūrą mokykloje.

Autorius:
Aistė Matulaitytė, Vilniaus m. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Nuotraukos:
Vilniaus m. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro ,,Vilnius Sveikiau"

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos