PATARIMAI TĖVAMS: Kaip įveikti patyčias? :)

Patarimai tėvams

Jei vaikas patiria patyčias

Pagal prof. D.Olweus

·       Esant vaikų nesutarimams, kreipkitės į mokytoją.

·       Padrąsinkite vaiką ugdyti potencialius savo savo talentus ir teigiamas savybes.

·       Parinkite vaikui tinkamą sporto šaką.

·       Pažindinkite vaiką su kitais vaikais už klasės ribų.

·       Padrąsinkite vaiką parodyti iniciatyvą ir užmegzti santykius su kokiu nors tyliu klasės (ar kitos klasės) mokiniu. Būtų privalumas, jei abu turėtų ką nors bendra, pvz. panašių interesų ar bruožų.

·       Konkrečiai pasiūlyti vaikui, kaip pradėti bendrauti. Būti pasirengus nuoširdžiai palaikyti ar padrąsinti, nes vaikas gali būti linkęs pasiduoti.

·       Svarbu būtų nuolat palaikyti vaiką, kai jis galbūt bandys įsitraukti į bendravimą ir veiklą už šeimos ribų. Slapta stebėkite, kas vyksta, ir “projektuokite” sąlygas teigiamiems pokyčiams.

·       Jei vaikui būdingas provokuojantis elgesys, svarbu atsargiai, bet tvirtai vaikui rasti reagavimo būdų, kurie mažiau erzintų aplinkinius.

·       Lavinkite vaiko socialinius įgūdžius ir padėkite įgyti daugiau supratimo apie neformalias socialines taisykles bendraamžių grupėje.

 

Patarimai tėvams

Jei vaikas tyčiojasi

Pagal prof. D.Olweus

·       Pasakykite vaikams, kad į patyčias jūs žiūrite rimtai, ir tokio elgesio ateityje netoleruosite.

·       Labai svarbu tėvams su vaikais susitarti dėl keleto paprastų šeimos gyvenimo taisyklių. Būtų gerai šias taisykles surašyti ir pakabinti matomoje vietoje, namuose.

·       Svarbu negailėti pagyrų ir įvertinti vaiką už taisyklių laikymąsi.

·       Jei vaikas pažeidžia sutartas taisykles, labai svarbu, kad jis sulauktų neigiamų pasekmių ar bausmių. Su vaiku iš anksto pasitarkite, kokios pasekmės/bausmės būtų tinkamos. Pasekmės turėtų sukelti šiek tiek nepatogumų arba būti nemalonios, bet neturėtų būti per didelės, nes vaikas kaups pyktį. Smurtas prieš vaiką taip pat nėra pateisinamas.

·       Svarbu būtų pasidomėti, su kuo draugauja vaikas ir ką vaikai paprastai kartu veikia. Geras būdas daugiau apie tai sužinoti yra laiko leidimas su vaiku ir jo draugais. Leisdami laiką drauge patirsite teigiamų išgyvenimų, geriau pažinsite vaiko asmenybę ir reakcijas.

·       Padėkite vaikams išmokti tinkamesnių, ne tokių agresyvių reagavimo būdų.

·       Vaiko aktyvumą, fizinę jėgą ir poreikį dominuoti galima nukreipti konstruktyvesne linkme, pavyzdžiui, - užrašant į į futbolo ar ledo ritulio būrelį.  O gal vaikas turi kokių ypatingų gebėjimų, kuriuos Jūs, kaip tėvai, galite padėti vaikui ugdytis?

Autorius:
Paruošta pagal prof. D.Olweus patyčių prevencijos programą

Nuotraukos:
Photo by Copper and Wild on Unsplash

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas