Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazija

Projektas ,,Atverk paguodos skrynelę"

  • Paskelbta: 2026-04-13
  • Kategorija: Sveikata

      2026 m. kovo mėnesį, minint sąmoningumo didinimo mėnesį „Be patyčių“, Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijoje vyko jau dvyliktus metus tęsiamas projektas „Paguodos skrynelė“. Šiais mokslo metais „Paguodos skrynelės“ užsiėmimai vyko 4A, 4B ir 4F klasėse. Naudojant Islandijos peizažų įkvėptą pasaką parengta „Paguodos skrynelės“ metodika ugdo 7–12 metų vaikų gebėjimą pažinti savo emocijas, jas išsakyti ir reguliuoti.

     „Paguodos skrynelė“ – tai priemonė, padedanti vaikams išmokti nusiraminti užplūdus baimei, liūdesiui ar pykčiui. Tai emocijos, kurias vaikystėje ir suaugus tenka patirti kiekvienam, todėl labai svarbu išmokti su jomis susitvarkyti taip, kad nepakenktų nei pačiam vaikui, nei aplinkiniams.

     Užsiėmimų metu mokiniai tyrinėjo emocijų pasaulį, mokėsi atpažinti savo jausmus ir diskutavo apie būdus, kaip sau padėti susidūrus su neįprastomis situacijomis bei kaip išgyventi tuo metu patiriamas skirtingas emocijas: liūdesį, baimę ar pyktį. Pamokos pabaigoje kiekvienas mokinys gavo simbolinę skrynelę.

Autorius:
Aistė Matulaitytė, Jolanta Noreikienė

Nuotraukos:
Aistės Matulaitytės

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas