8-okų frankofoninių klasių pažintinė diena Pilaitės gimnazijoje
- Paskelbta: 2026-04-28
- Kategorija: Renginiai
Kasmet Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos aštuntų frankofoniško ugdymo klasių mokiniai lankosi Vilniaus Pilaitės gimnazijoje, kur susipažįsta su mokymosi aplinka, tarptautinio ugdymo galimybėmis bei prancūzų kalbos mokytojomis. Šiemet pažintinė diena vyko balandžio 27 d.
Būsimuosius gimnazistus pasitiko gimnazijos direktorius Mindaugas Briedis. Jis pabrėžė, kad gimnazija aktyviai bendradarbiauja su užsienio partneriais – ypač Prancūzijoje ir Ispanijoje – bei dalyvauja Erasmus+ programoje, suteikiančioje galimybių mokiniams dalyvauti tarptautiniuose mainuose.
Direktorius taip pat akcentavo, kad gimnazijoje daug dėmesio skiriama prancūzų kalbai ir tęsiamas CLIL (dalyko ir kalbos integruotas mokymas) projektas. Šis ugdymo modelis leidžia mokiniams gilinti tiek kalbines, tiek dalykines kompetencijas. Pasak direktoriaus, pasirinkusieji socialinę–humanitarinę ugdymo kryptį turės daugiau galimybių bendrauti su frankofoniška aplinka ir dalyvauti integruotose veiklose, pavyzdžiui, modulyje apie Tarptautinės frankofonijos organizacijos šalių istoriją, kuris dėstomas lietuvių ir prancūzų kalbomis.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui, mokinių priėmimo komisijos pirmininkė Renata Nemeikienė palinkėjo mokiniams nepamesti savo svajonių, drąsiai siekti užsibrėžtų tikslų ir nuosekliai juos įgyvendinti.
8p, 8pp ir 8pr klasių mokiniai apžiūrėjo gimnazijos mokymosi erdves, kabinetus bei susipažino su modernia ugdymo aplinka. Taip pat vyko susitikimas su prancūzų kalbos mokytojomis Simona ir Modesta. Mokiniai aktyviai domėjosi prancūzų kalbos mokymosi ypatumais, siūlomomis veiklomis ir tarptautinėmis galimybėmis.
Pažintinėje dienoje mokinius lydėjo progimnazijos prancūzų kalbos mokytojai Natalija, Virginija, Pierre bei direktorės pavaduotoja ugdymui Vilma.
Nuoširdžiai dėkojame Vilniaus Pilaitės gimnazijos direktoriui Mindaugui Briedžiui už šiltą priėmimą ir prasmingą pažintį su viena moderniausių Baltijos šalyse mokyklų. Gimnazija išsiskiria modernia mokymosi aplinka, stipria tarptautine partneryste, aktyvia Erasmus+ veikla bei nuosekliai plėtojamu frankofonišku ugdymu.
-
Nacionalinis diktantas 2026
- Paskelbta: 2026-04-28
- Kategorija: Renginiai
Progimnazijos bendruomenė mokyklos bibliotekoje rašė Nacionalinį diktantą -
Svečiuose būsimieji pirmokai!
- Paskelbta: 2026-04-22
- Kategorija: Renginiai
Pažintis su progimnazijos erdvėmis ir mokymosi aplinka -
Motiejui Valančiui – 225
- Paskelbta: 2026-04-17
- Kategorija: Renginiai
Šiemet minimi vyskupo Motiejaus Valančiaus metai. -
Sąmoningumo didinimo mėnuo ,,Be patyčių 2026"
- Paskelbta: 2026-04-17
- Kategorija: Renginiai
Mėnuo ,,Be patyčių 2026": bendruomenė, kuri kasdien kuria saugią mokyklą -
Pabėk iš pamokų į miesto mokyklą! – „Diena mieste“, balandž...
- Paskelbta: 2026-04-09
- Kategorija: Renginiai
Diena, kada vėl bėgsime iš pamokų į miesto mokyklą! -
Paroda ,,Raidės, gimę viduramžiais" A. Mickevičiaus bibliot...
- Paskelbta: 2026-04-01
- Kategorija: Renginiai
Viduramžių rašto grožis – šiandienos mokinių kūryboje -
Kovo mėnesio 5–8 kl. psichologų sąmoningumo didinimo veiklo...
- Paskelbta: 2026-03-31
- Kategorija: Renginiai
Bendruomenės sąmoningumas, atsakomybė ir pagarbūs santykiai be patyčių -
Nacionalinis diktantas 2026
- Paskelbta: 2026-03-30
- Kategorija: Renginiai
Balandžio 16 d. 11 val. kalbos mylėtojų lauks Nacionalinis diktantas -
Dailininkės Aldonos Jonuškaitės-Šaltenienės knygos „Žvėržmo...
- Paskelbta: 2026-03-29
- Kategorija: Renginiai
Knyga, įprasminanti kūrybą ir progimnazijos bendrystę
