1 stotelė – Panevėžys
Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos aštuntokai savo pažintinę kelionę 2024 m. gruodžio 12 d. pradėjo nuo istoriškai svarbiausio Aukštaitijos miesto Panevėžio, garsėjančio šiuolaikinio meno muziejumi – „Stasys Museum“. Stasio Eidrigevičiaus vardu pavadintame muziejuje eksponuojama gausi menininko kūryba. Dauguma menininko grafikos ir nemaža dalis tapybos darbų vaizduoja figūras, veikėjus su keliais veidais, kartais ir kaukėmis. Mokinius su menininko darbais ir jo gyvenimu supažindino gidai, kurie atskleidė, kaip S. Eidrigevičiaus kūryba skatina mąstyti, ieškoti kodų ir paralelių.
Pažintį su šio garsaus visame pasaulyje menininko kūryba vainikavo netikėtas susitikimas su pačiu Stasiu Eidrigevičiumi muziejaus fojė ir nuotrauka atminimui.
Ar žinai, kad...
- Stasys Eidrigevičius gimė 1949 m. Mediniškiuose, Panevėžio apskrityje.
- Nuo 1980 m. gyvena ir kuria Varšuvoje.
- Jo kūrinių yra įvairiuose pasaulio muziejuose, pavyzdžiui, Britų muziejuje Londone, Moderniojo meno muziejuje Niujorke.
2 stotelė – Upytės tradicinių amatų centras
Panevėžio rajoną garsina tradiciniai amatai, ypač linininkystė. Dėl šios priežasties aštuntokai apsilankė Tradicinių amatų centre Upytėje, įkurtame buvusio dvaro sodyboje. Centras įsikūręs unikaliame iš šiaudų ir molio pastatytame ekologiškame name, kuris primena tradicinę aukštaitišką gryčią.
Čia mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Lino kelias“. Muziejininkė parodė, kaip senovėje buvo apdorojami linai, o kūrybinėse dirbtuvėlėse mokiniai dekoravo lininius maišelius.
3 stotelė – klasicistinio stiliaus Pakruojo dvaras
Pakruojo dvaro lankymas prasidėjo nuo senovinės fotosesijos dvaro fotoateljė. Tai buvo unikali galimybė įsiamžinti nuotraukose, primenančiose XIX a. pab. – XX a. pr. atmosferą. Fotosesija vyko senoviniu fotoaparatu ir pagal to meto fotografavimo manierą. Pozuojant reikia 3–4 sek. nejudėti, o nuotraukos atsiradimo procesą mokiniai galėjo stebėti fotolaboratorijoje.
Baronai von der Roppai, kuriems nuo XVIII a. priklausė Pakruojo dvaras, Europoje garsėjo kaip meno vertybes kolekcionuojanti ir jų prekyba besiverčianti giminė. Jie į savo rūmus nuolat parsiveždavo ne tik dailininkų paveikslų, skulptūrų, bet ir keisčiausių to meto madų. Išskirtinę kolekciją buvo sukaupęs baronų asmeninis gydytojas. Aštuntokai apsilankė PANOPTIKUME - Neįprastybių kabinete, kur apžiūrėjo išskirtinius eksponatus ir išgirdo intriguojančias jų istorijas.
4 stotelė – piligrimų traukos objektas Kryžių kalnas
Artėjant 2025-ųjų Jubiliejiniams metams, Kryžių kalnas, daugiau nei pusantro šimto metų traukiantis piligrimus, tapo paskutine aštuntokų išvykos stotele.
Jubiliejiniai metai – tai ypatinga Romos katalikų Bažnyčios tradicija, minima kas 25 metus. Tūkstančiai piligrimų keliauja į Romą žengti pro Šventąsias duris, tačiau Kryžių kalnas simboliškai sujungia piligrimystės ir lietuviško tikėjimo tradicijas. Ši vieta mokiniams paliko nepaprastą įspūdį kaip vienas svarbiausių dvasinės kultūros objektų Lietuvoje.
-
- Paskelbta: 2024-12-28
- Kategorija: Renginiai
Kiekvienas kūrybinis išpildymas - tai šventės dalis, kuri sujungia mus visus! -
- Paskelbta: 2024-12-25
- Kategorija: Renginiai
Prancūzų ir anglų kalbų bei muzikos bendrystės grožis -
- Paskelbta: 2024-12-24
- Kategorija: Renginiai
Progimnazijos keliautojai lankėsi kalėdiniame Pakruojo dvare -
- Paskelbta: 2024-12-22
- Kategorija: Renginiai
Šilumos, bendrystės ir dvasinio įkvėpimo tradicija -
- Paskelbta: 2024-12-22
- Kategorija: Renginiai
Puoselėjamos tradicijos, skatinamas kūrybiškumas ir mokoma kepti meduolinius nam... -
- Paskelbta: 2024-12-21
- Kategorija: Renginiai
Šventiška ekspedicija per Rokantiškių apylinkes su Kalėdų seneliu -
- Paskelbta: 2024-12-21
- Kategorija: Renginiai
Įspūdinga dailės kelionė su Regina Brazauskiene: parodos ir kūrybinės dirbtuvės -
- Paskelbta: 2024-12-21
- Kategorija: Renginiai
Mokiniai artimiau susipažino su M. K. Čiurlionio kūryba -
- Paskelbta: 2024-12-19
- Kategorija: Renginiai
Renginį praturtino Vilniaus Gedimino technikos universiteto renginių inžinerijos...